20 zasad bezpieczeństwa w randkach w sieci

Serwis randkowy umożliwia randki w sieci. Bezpieczna randka z Internetu to dobry początek znajomości. Na pewno przyda Ci się znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci:

 1. Zaufaj instynktowi i zdrowemu rozsądkowi – są lepszym wyznacznikiem bezpieczeństwa niż ci się wydaje.
 2. Dbaj o swoją prywatność, nigdy nie nie stosuj z tego samego adresu email przy dodawaniu anonsu na oraz zakładania profilu na Facebooku, instragrami czy jakim kolwiek innym medium. Najbezpieczniej założyć odzielny profil w systemie:

  IOS https://support.apple.com/pl-pl/HT2731
  Android https://support.google.com/googleplay/answer/2521798?hl=pl
  Windows8 http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/create-user-account#create-user-account=windows

  lub przeglądarce

  Firefox https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami
  Chrome https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=pl

 3. Unikaj osób, które pytają o pieniądze lub proszą o finansowe wsparcie dla np. chorej matki.
 4. Unikaj osób, które próbują wywierać presję lub wprowadzają w waszą znajomość kontrolowanie, zaborczość lub zazdrość.
 5. Nie daj sobą manipulować – to tylko randka w sieci a nie stały związek.
 6. Nie nawiązuj rozmowy z osobami, które używają ordynarnego języka.
 7. Niestosowne, opryskliwe, niecenzuralne wypowiedzi i niepożądane zachowania to znak ostrzegawczy.
 8. Nie odpowiadaj na niestosowne lub intymne pytania.
 9. Uważaj, gdy ktoś wypytuje Cię o adres zamieszkania i telefon lub miejsce pracy.
 10. Nie warto podawać sprzecznych informacji dotyczących wieku, wyglądu, zainteresowań, stanu cywilnego, wykonywanego zawodu itp.
 11. Nie podawaj swojego nazwiska, numeru telefonu do momentu w którym nabierzesz przekonania, że dobrze poznałeś tę osobę.
 12. Postaraj się stopniowo poznawać osobę, którą jesteś zainteresowany, w miarę możliwości weryfikuj otrzymane informacje.
 13. Zamieść swoje najbardziej aktualne zdjęcie, najlepiej portretowe, na którym będą widoczne oczy – tego samego oczekuj od osoby z którą masz zamiar randkować.
 14. Oprócz głównego zdjęcia portretowego, zamieść kilka zdjęć przedstawiających twoją osobę, sylwetkę itp. Nie spotka Ciebie sytuacja, że ktoś będzie rozczarowany twoją osobą.
 15. Nie publikuj zdjęć np. z imprez alkoholowych, na których Twój wygląd mógłby wskazywać na użycie środków odurzających – to popsuje twój wizerunek.
 16. Nie publikuj całkowicie nagich zdjęć, zupełna golizna nie pozostawia nic do odkrycia;
 17. Nie wysyłaj swoich nagich zdjęć, jeśli nie chcesz odkryć swoich fotek na portalach erotycznych – maniaków seksualnych nie brakuje również w sieci.
 18. Poproś o zdjęcie lub najlepiej kilka zdjęć, ukazujących wirtualnego kandydata na randkę w rozmaitych sytuacjach życiowych (wakacje, imprezy okolicznościowe, podróże itd.). Unikniesz rozczarowania.
 19. Jeśli chcesz przenieść znajomość na rozmowy telefoniczne – zaopatrz się w telefon na nową kartę, nie podawaj swojego stałego numeru telefonu.
 20. Jeśli dojdzie do spotkania, wybierz miejsce publiczne, możesz poprosić zaufaną osobę żeby była w niedalekiej odległości.
 21. Jeśli zapali Ci się w głowie czerwone światełko ostrzegawcze – zrezygnuj ze znajomości, nie brnij za daleko, ponieważ później trudniej się wycofać.

prywatnosc

Internet to doskonałe miejsce do zawierania nowych znajomości, związków i zdobywania przyjaciół lub kochanków, ale w równym stopniu zagrażające. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku i wyobraźni, by nasze randki w świecie wirtualnym były ciekawą przygodą naszego życia i dostarczały nam moc tylko pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz